TOMRA

TOMRA Ayrıştırma (Ayıklama) Çözümleri (Sorting Solutions), bir teknoloji lideri olarak gıda, geri dönüşüm, madencilik ve diğer sektörlerde sensör tabanlı ayıklama alanındaki öncü konumunu başarıyla sürdürmektedir. 80’den fazla ülkede kurulu 10.500’ün üzerinde ünite ile, ayıklama ve sektör deneyiminde 110 yılı aşan uzmanlığımız müşterilerimize yüksek performanslı ayıklama ve analiz çözümleri sunmamıza olanak sağlar.

TOMRA Ayrıştırma Çözümleri’nin, ayrıştırma (ayıklama) ve analizi yeni segmentlere, pazarlara ve uygulamalara taşıma becerisi, birbirinden farklı iş akışlarına yönelik teknolojilerde kurulan sinerjilerle sürekli artırılmaktadır. En iyi değere sahip ürünleri sunmak için, müşterilerin ve sektörün zorluklarına her zamankinden de hızlı yanıt verebilecek daha iyi bir konuma sahibiz.      

TOMRA – Madencilik Ayrıştırma ve Zenginleştirme Çözümleri

TOMRA firması malzeme işleme, ürün tanıma ve basınçlı hava ejeksiyonu işlevlerini, değerli mineral cevherlerini atık taşlardan güvenilir şekilde ayıran güçlü ve test edilmiş bir sistemde bir araya getirmektedir. Bu madencilik teknolojisi, en üst düzeyde verimlilik, hassasiyet ve hız sağlamaktadır. Sensör tabanlı ayrıştırma (ayıklama), bazı malzemeler için tek seçenek olurken, birçok malzeme için aralarında yoğun bir medya kullanarak ayırma yönteminin de yer aldığı geleneksel cevher zenginleştirme yöntemlerine bir alternatiftir. Dünyada sayısız tesislere sahip güvenilir bir tedarikçi olan TOMRA, cevherlerin ve minerallerin kuru halde daha yüksek fayda değeri oluşturmaları için seçenekler aramaya ve genişletmeye devam etmektedir.

Neredeyse 30 yıl boyunca oldukça ciddi bir mesai ve çaba, zorlu madencilik ortamlarında ve makinelerimizin günlük olarak madencilikteki performanslarını kanıtlayacak şekilde en ileri teknoloji hizmet sunabilmek adına harcanmıştır. Kalite ve müşteri odaklı inovasyon konusundaki tecrübe ve taahhüt, sensör bazlı cevher sınıflandırmada TOMRA’yı dünya pazarında lider yapmıştır.

Düşük dereceli cevher rezervleri, daha yüksek enerji ve üretim maliyetleri, su sıkıntısı ve artan çevresel düzenlemeler, madencilik endüstrisinin karşılaştığı zorluklardır. Güvenilir ve yenilikçi bir yardımcı arayışı ve madencilik için özel olarak tasarlanmış teknolojiler günümüzde çok daha gerekli olan ve olmazsa olmaz konuların başında gelmektedir. İşte tam da bu noktada, TOMRA firması devreye girmekte ve ihtiyacınız olan çözümü aşağıdaki temel avantajları sağlayacak şekilde sunmaktadır;

  • Tek kaynaktan çözümler sunan en geniş teknoloji platformu olması

  • Kapsamlı uygulamalar için gerekli bilgi birikimi ve tecrübesine sahip, kendini madenciliğe adamış kişilerin firma bünyesinde çalışıyor olması

  • Çeşitli uygulamalar, coğrafyalar ve iklimlerde çalıştırılmakta olan yüksek sayıdaki sistem ve ünitelerin olması

  • Maksimum performans ve karlılık için kapsamlı servis ağının bulunması

  • Makine ve ünitelerin modülerlik ve ölçeklendirilme özellikleri sayesinde değişen pazar gereksinimlerine adapte olması

  • Uzun süreli ortaklıklar sağlayan finansal açıdan güçlü geçmişe sahip olması

Link