IMRO

IMRO, geri dönüşüm endüstrisinde ekipman ve geri dönüşüm tesislerinin ana üreticisidir. Ayrıştırma teknolojileri, geri dönüşüm teknolojileri ve konveyör teknolojileri alanlarında faaliyet göstermektedir. Esas en ön plana çıktığı alan Dünya’daki en iyi eddycurrent (demir dışı metal ayrıştırıcısı) imalatçısı olmasıdır. IMRO’nun geri dönüşüm ürünleri ve tesisleri yurtiçi ve yurtdışında faaliyettedir. Vizyoner ve sürdürülebilir konseptlerini her tasarıma ve sürece entegre ederek geri dönüşüm trendleri belirleyen bir geri dönüşüm yenilikçisidir. En bireysel ve müşteriye özel uygulamalara dayalı özelleştirilmiş geri dönüşüm ekipmanları ve tesisleri sunma yeteneğine sahiptir. Mühendislik hizmetleri arasında proje fizibilite çalışmaları, kapsamlı planlama ve projelendirme ve inşaat faaliyetleri bulunmaktadır. Geri dönüşüm ekipmanı ve tesislerinin geliştirilmesi, üretimi ve satışındaki uzun yıllara dayanan deneyimi sağlam teknik bilgiler üzerine kuruludur.

IMRO RecycleCraft ekipmanı ve diğer geri dönüşüm ekipmanı ve tesisleri arasındaki arayüzleri tasarlamada uzmandır. Esnekliği, müşterilerinin en çeşitli ihtiyaçlarını ve yüksek beklentilerini aşma çabalarını desteklemektedir. IMRO, tüm özel RecycleCraft ürünlerinde optimize verimlilik ve fiyat performansı sunmaktadır. Sektördeki firmalar, esnek, hızlı ve ekonomik açıdan uygulanabilir üstün çözümlere ihtiyaç duymaktadır.

Şirketin kurulduğu 27 yıl öncesinden günümüze, müşteri hizmetleri, güvenilirlik, terminlere uyma, mükemmellik arzusu ve müşterileri dinleme değerleri en vazgeçilmez değerleri olmuştur.

Geçen zamanda, küçük bir makine mühendisliği şirketinden uluslararası bir üreticiye ve yenilikçi geri dönüşüm çözümleri tedarikçisine dönüşecek şekilde kendisini geliştirmiştir. Şirketin Reinhard Ott ve Manfred Ingrisch tarafından, makine ve nakliye ekipmanlarının üretimi, satışı ve onarımı amacıyla kurulmasından bu yana çok şey değiştiği söylenebilir.

Müşteriler için her zaman bağımsız ve güvenilir bir ortak olma hedefi mevcut olmuştur. IMRO müşterilerini geniş bir ürün yelpazesi ve servis hizmeti ile desteklemektedir. IMRO hedeflere ulaşılması konusunda yardımcı olmaktadır. Bu şu anlama gelmektedir; tesislerin ve makinelerin yapılandırılması, geri dönüşüm çözümleri geliştirilmesi, tüm arabirimlerin bağlanması, tesislerin incelenmesi, bakımı ve onarımı ile makinelerin tedariği sonucu sunulan hizmetlerin tek elden çözüm sağlayıcısı olarak eldesi anlamına gelir. Tabii ki, bu durum Dünya’daki tüm müşteriler için geçerlidir ve herkesi kapsamaktadır. En önemlisi, IMRO firmasının felsefe olarak kendisini müşterileri ile iş ortağı olarak görüyor olmasıdır. İşte bu yüzden fikir alışverişinde bulunmayı ve müşterilerini dinlemeyi önemli bir değer olarak görmektedir. Şu bir gerçektir ki, ancak ihtiyaç olan şeyler bilindiğinde ve bu konulara odaklanıldığında, müşterilere en iyi çözümler sunulabilir.

IMRO ürün yelpazesi içinde, demir dışı metallerin (Alüminyum, bakır, çinko, sarı, pirinç, bronz, zamak, krom, paslanmaz çelik) ayrıştırılması ve geri kazanılmasını sağlayan eddy current sistemler mevcuttur. Çok küçük boyutta tanecikleri dahi çekebilen ve çok daha üst seviyede ayrıştırma yapma imkanı sunan basamaklı (kademeli) eddy current’lar da ürün yelpazesi içinde yer almaktadır.

IMRO teknolojisinin ana üç avantajından bahsedilebilir;

  • 40 kutupluya kadar yükseltilebilen ve standart ürünleri, piyasadaki ürünlere göre daha fazla kutuplu mıknatısların kullanılması sayesinde daha üstün seviye de ayrıştırma potansiyeli

  • Eş merkezli tasarım yerine merkez dışı (eksantrik) tasarım kullanımı sayesinde daha uzağa malzemeleri ayrıştırabilme sayesinde daha iyi bir ayrıştırma yapılabilmesi söz konusudur

  • Eddy Current üzerindeki tambur ayarlanabilir nitelikte olup, bantlı tüm mıknatıs modellerinde bant değiştirme patentli teknolojisi sayesinde oldukça kolaydır

IMRO ürünleri demir ve demir dışı hurda metallerin geri kazanımı noktasında oldukça başarılı ve tatmin edici sonuçlar sunmaktadır.

Link