MATTHIESSEN

Geri dönüşümlü malzemelerin işlenmesi için balya açıcı, torba açıcı makineler üreten Butzkies Stahlbau grubunun bağımsız bir şirketi olan Matthiessen Lagertechnik, Krempe’de (Hamburg’un 50 km kuzeyindeki) değerli malzemelerin işlenmesi ve depolama teknolojisi için çalışmaktadır. Balya açıcılar ve torba açıcılar alanında dünyada bir numaralı firmadır.

Çeşitli türde ve nitelikteki yem ürünleri (evsel atık, sarı torba ürünleri, endüstriyel atık, kompost, tahta, kağıt, karton vb.) Matthiessen markalı makineler tarafından eşit şekilde gevşetilir ve sonraki işlemlere ölçülen miktarlarda beslenir. Özel olarak geliştirilmiş yırtma taraklarına sahip torba ayırıcı ürün yelpazesinde, çok çeşitli uygulamalar için maksimum aktarma hızlarında, optimum yırtma ve boşaltma oranları için bir çözüm bulmak mümkündür. Tesis konseptine ve mevcut alana bağlı olarak, Matthiessen torba ayırıcı, farklı boyutlardaki bunkerlere beslenebilir. Dozaj tamburu olan ve olmayan besleme hunileri 20 ile 100m³’lük bir doldurma hacmine sahiptir. Ortam koşullarına uyarlanmış bir zincir kayış veya kayar zemin ile donatılmıştır.

Ürünlerden ön plana çıkanlar:

  • Torba, poşet ve çuval ayırıcılar
  • Büyük paketleme malzemeleri, bigbag ayırıcılar
  • Balya açıcılar
  • Dozajlama bunkerleri (zincirli konveyör, yürüme tabanı)
  • Rulo halinde malzeme kesiciler

Günlük kullanımdaki makinelerin sürekli ve sorunsuz çalışabilmesi için gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir. Düzenli bakım esastır. Genellikle, işletmelerde tam olarak bunu yapacak kadar nitelikli personel bulunmamaktadır. Eldeki yetersiz imkanlar ve makinelerin arıza nedeniyle kapalı kalma süresi dolayısıyla çok fazla para risk altında kalmaktadır. Arıza sürelerini en aza indirmek için, müşterilere her türlü konuda destek ve hizmetler sunulmaktadır. Firma tüm makine ve tesis koşullarını kontrol edip bildirmesi yanında, değerlendirme ve bu bilgileri bakım ve onarım çalışmalarının beklenebileceği erken bir aşamada tanımlamak için kullanmaktadır. Bu sayede aksama sürelerinin planlanması ve istenmeyen üretim kayıplarının azaltılması mümkün olmaktadır. Bunun bir önkoşulu düzenli bakım ve testten geçmektedir. Firma söz konusu hizmeti ve servisi, Matthiessen marka makineler harici diğer marka makinelere sahip işletmelerde dahi vermektedir.

Link