Hakkında

DTR Turkey Makine Hakkında

DTR Turkey Makine, 2009 yılında Almanya’da kurulmuş sonrasında Almanya’dan Türkiye’ye ofisini taşımış bir firmadır. Firmamız temelde teknolojiyi ve özelde Alman teknolojilerini takip etmekte olup, teknoloji transferi yapmaktadır. Türkiye’de yer alan lokal firmaların, teknolojik anlamda yetersiz kaldıkları noktaları tespit edip, lokal firmalara rakip olmadan ve firmaları olumsuz etkilemeksizin bayilik anlaşmaları yapmaktadır. Örneğin, müşteri beklentilerini karşılamakta yetersiz kalan lokal firmaların benzer makinalarını, teknolojik anlamda çok daha ileride olmaları şartıyla Almanya’dan getirmektedir. Geri dönüşüm, yapı endüstrisi, maden, plastik, enerji ve demir-çelik sektörleri ağırlıklı hizmet verilmektedir. Merkez ofisimiz İstanbul Anadolu yakasında yer almakta olup, İstanbul Avrupa yakası, Kayseri ve İzmir’de şubelerimiz bulunmaktadır.

Firmamız, torba açıcı ve balya açıcılar, manyetik tambur, manyetik bant, metal detektörleri, konveyör bantlar, eddy current ayrıştırıcılar (demir dışı metaller; alüminyum, bakır, vb.), elekler (Finger rod elekler, flip-flow elekler, grecco elekler), vibro besleyiciler, sensör tabanlı ayırıcılar (NIR/Color, X-ray, Lazer), araba lastiği parçalayıcılar, kablo parçalayıcılar, RDF parçalayıcılar, primer ve sekonder parçalayıcılar, darbeli ve çekiçli kırıcılar, dik milli kırıcı ve değirmenler, mobil kırıcı ve shreddder’ler, biyolojik malzemelerden enerji eldesi amaçlı (biyogaz, biyokütle uygulamaları) biyo-öğütücüler (biyogrinderler), besleyiciler ve karıştırıcılar, plastik geri dönüşüm ve yıkama hatları, erken yangın algılayan termal kamera sistemleri, evsel ve endüstriyel  atık parçalayıcılar, metal hurda öğütücüler, parçalayıcılar, kırıcılar ve makaslar,  ve her türlü geri dönüşüm tesisleri tedariği (elektronik atık geri dönüşüm tesisleri, buzdolabı geri dönüşüm tesisleri, vb.) konularında firmalara çözümler sunmaktadır.

DTR Turkey Makine firması,  HERBOLD (plastik sektörü için geri dönüşüm yıkama hatları, kırıcılar, shredder’ler, plastik kompaktörler, mikronizer öğütücüler), TOMRA (Maden sektörüne yönelik zenginleştirme amaçlı, NIR/Renk teknolojisi (optik okuyucular), röntgen (X-Ray) teknolojisi, lazer teknolojisi ile çalışan sensör tabanlı ayrıştırıcılar), BHS (Darbeli, dik milli ve çekiçli kırıcılar ve değirmenler, biyo-öğütücüler), BioG (Komple biyogaz tesis çözümleri, besleyiciler, karıştırıcılar, taşıyıcılar), JÖST (Vibro besleyici ve özel elekler), MATTHIESSEN (poşet açıcı, balya açıcılar), ORGLMEISTER (PyroSmart marka yangın önleyici, algılayıcı termal kameralar), IMRO (Demir ve demir dışı metallerin ayrıştırılmasına yönelik eddy current ayrıştırıcılar (seperatörler), basamaklı ayırıcılar), RECUPERMA (Metal hurda pres, makas ve kırıcıları), ARJES (Mobil kırıcı ve parçalayıcılar), HARTL (İş  makinesine (kepçe) entegre çeneli kırıcı, konkasör ve elekler), EAB (Metal dedektörleri) AUGUST MUELLER (Tambur elek), ALBERT HOFFMANN (ÖTA ve metal hurdalar için parçalayıcı ve shredder’ler) Alman firmalarının Türkiye temsilciliklerini ve DİSAN HİDROLİK (Çöp ayrıştırma tesisleri, balya presleri, konveyör bantlar ve benzeri ekipman ve üniteler) firmasının yurtdışı temsilciliğini yapmaktadır.

Temsilciliğini yaptığımız firmalar ve teknolojiler alanlarında en iyiler olup, sürekli gelişim ve sürdürülebilirlik anlamında çok ciddi Ar-Ge çalışmaları ve ürün geliştirme çalışmaları yürütülmektedir. Bu sayede makine, ekipman ve tesislerinin kurulum maliyetini düşürecek, üretim miktarı, kapasitesi, kalitesi ve verimliliğini artıracak çalışmalarımız sürdürülmektedir. Yapılan çalışmalar ile sağlamlık ve performans konusunda iyileştirmeler yapılmaya çalışılmakta, diğer yandan da bu hususlarda herhangi bir düşüş ya da gerileme olmaksızın enerji verimi, konstrüksiyon, işlevsellik, fonksiyonellik, kompakt hale getirme, işlem basamaklarını azaltma, sarfiyat düşürme, bakım masraflarını minimize etme gibi birçok konuda iyileştirmelere gidilmekte ve arayışlar devam etmektedir. Yaptığımız çalışmalar, kendi deneyimlerimiz ile yapılmasını düşündüğümüz ya da müşterilerden gelen geri dönüşler ve istekler neticesinde kararlaştırdığımız türden iyileştirmeler olup, sürekli olarak kendimizi yenilemekteyiz. Örneğin, aşınmaya bağlı büyük makine parçalarını değiştirmek yerine, aşınan kısımları değiştirebileceğimiz küçüklükte tasarlayıp, maliyet ve işçilik anlamında müşteriye kolaylık sağlıyoruz. Ayrıca, makinelerdeki sarfiyatları azaltmaya ve daha az enerji, su ya da hava ile daha iyi sonuç almaya yönelik kendimizi geliştiriyoruz. Diğer yandan, malzeme teknolojisindeki gelişmeleri takip edip, uzun ömürlü ve dayanımı yüksek malzemeler geliştirip, kullanıyoruz ve müşteriye avantajlar sağlıyoruz.

Diğer bir departmanımız ise firmaların malzeme ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermektedir. Orijinal ham madde temini yanında hurda malzeme (plastik, alüminyum, bakır, vb) temini için de firmalara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Aynı zamanda ikinci el makina ve tesis temini konusunda da uzmanlaşmış firmamız müşterilerinin hizmetindedir. Almanya’da iflas eden ya da kapanan firmaları Türk şirketlerine önerme ve bağlantı kurma noktasında yardımcı olmaktayız.

Firmamız, ilave olarak, tüm çalışma ve uzmanlık konularında girişimcilere danışmanlık ta yapmaktadır. Çalışmalarımızı yaparken ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket etmeye ve onları da bilgilendirmeye çalışmaktayız. İsteyen müşteri ya da girişimcileri, ufukları açılsın ve yeni teknolojileri yerinde görsünler ve incelesinler diye Avrupa’daki tesislere de götürmekte, teknik ziyaretler gerçekleştirmekteyiz.

Ramazan ERGİN

DTR Makina Kurucu Müdürü

WhatsApp chat
Translate »